Klocki Panzer VIII Maus
- Bezpieczeństwo:
Zalecamy zachowanie opakowania w celach informacyjnych.
- Liczba elementów: 1605
- Nr katalogowy:
2559
- Pełna specyfikacja
Panzer VIII Maus
Nie ma chyba innego czołgu, który tak bardzo budzi ciekawość. Otacza go aura tajemniczości, a fakty mieszają się z narastającymi przez lata legendami. Panzerkampfwagen VIII ""MAUS"" to prototypowy niemiecki czołg superciężki z okresu drugiej wojny światowej. Był to najcięższy i największy czołg zbudowany w historii. Ważył ok. 188 ton! Projekt był realizowany w latach 1942-1944. Powstały jedynie dwa nieukończone prototypy, które nigdy nie weszły do służby. Armia Czerwona w kwietniu 1945 roku zdobyła oba, porzucone prototypy Mausa, które znajdowały się na poligonie Kummersdorfie. Zmontowano z nich pojazd posiadający kadłub pierwszego prototypu i wieżę z drugiego. Hybryda ta jest do dzisiaj jedną z głównych atrakcji Muzeum Czołgów w podmoskiewskiej Kubince.
Panzer VIII "MAUS" to bardzo wyjątkowy model w kolekcji COBI! Został zbudowany zupełnie od początku w skali 1:28 i ma aż 39 cm długości. Za sprawą zdejmowanych pokryw na wieży i kadłubie uzyskujesz dostęp do szczegółowo odtworzonego wnętrza. Wyjmowany silnik, otwierane włazy, ruchoma lufa, działająca trakcja gąsienicowa to kolejne atuty tego zestawu. Przedstawiony w kontekście budowy w fabryce czołg został pokryty wysokiej jakości nadrukami, które nie ścierają się w trakcie intensywnego użytkowania.
"MAUS" to pozycja obowiązkowa dla pasjonatów historii, broni pancernej oraz tajemnic II wojny światowej. Przepiękny i ogromny model idealnie uzupełni kolekcję czołgów, stając się jej głównym elementem. Dzięki intuicyjnej instrukcji budowa jest prosta, choć ze względu na wyjątkową konstrukcję z wnętrzem, dużą ilość elementów i czas potrzebny na złożenie zestawu model polecamy nieco starszym budowniczym.
- 1605 wysokiej jakości elementów
- Wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją
- Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci
- W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych
- Zastosowano tylko trwałe nadruki bez użycia naklejek
- Czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach
- Odwzorowane wnętrze pojazdu
- Figurki - spawacz i mechanik
- Tabliczka z nazwą
| Waga | 2195 kg |
|---|---|
| Wymiary | 110 x 320 x 450 cm |
Specyfikacja techniczna
| Producent | Cobi Klocki |
|---|---|
| Bezpieczeństwo | Zalecamy zachowanie opakowania w celach informacyjnych. |
| Liczba elementów | 1605 |
| Nr katalogowy | 2559 |
| Płeć | Dziewczynki |
| Rozmiar zestawu | Bardzo duży |
| Pozostałe parametry | Wymiary opakowania: 45 x 11 x 32 cm |
| Akcesoria w zestawie | 2 x Figurka |
| Video | |
| Wymagania wiekowe | 10 |
| Seria | Historical Collection |
| Oznaczenia |
| Wysyłka | Przedpłata | Płatność gotówką przy odbiorze |
|---|---|---|
| Kurier DPD | 5,00 zł | 10,00 zł |