Klocki De Gaulles Horch830BL
- Bezpieczeństwo:
Zalecamy zachowanie opakowania w celach informacyjnych.
- Liczba elementów: 244
- Nr katalogowy:
2261
- Pełna specyfikacja
De Gaulle's Horch830BL
De Gaulle's Horch830BL to zestaw niosący ze sobą ogromną dawkę historii, którą zbudujesz z nami klocek po klocku!
Rewelacyjnie odwzorowane w modelarskiej skali 1:35 auto składa się z 244 elementów i uzupełnia kolekcję zabytkowych samochodów COBI. Klocki oraz figurki przedstawiające generała Charlesa De Gaulle i kierowcy pokryte są wysokiej jakości nadrukami.
Horch to niemiecka firma motoryzacja założona na początku XX wieku w Zwickau (Saksonia). Samochody marki Horch od samego początku charakteryzowały się wysoką jakością, nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi oraz świetnym wykończeniem. W 1933 roku na rynku zadebiutował luksusowy sedan "Horch 830", który z miejsca stał się hitem. Skłoniło to producenta do wypuszczenia kolejnych wariantów auta. W 1935 roku pojawił się Horch 830 B z mocniejszym silnikiem oraz Horch 830 BL w wersji z wydłużonym nadwoziem.
Horch podobnie jak inne firmy w latach trzydziestych dostarczał pojazdy na potrzeby wojska. Produkcja cywilna przeznaczana była w znacznej mierze na potrzeby wysokich rangą urzędników. Niniejszy samochód Horch 830 BL z 1936 roku należał do dowódcy obrony Paryża, generała Dietricha von Choltitz. Po kapitulacji Paryża w sierpniu 1944 roku samochód wpadł w ręce Aliantów.
Następnym, a zarazem najsłynniejszym użytkownikiem tego auta został generał Charles de Gaulle, przywódca Wolnych Francuzów, przyszły szef francuskiego rządu i prezydent. Horch 830 BL stał się ulubionym samochodem generała, wykorzystywanym przy wielu okazjach. Być może w jakimś niewielkim stopniu również sentyment do tego samochodu skłonił de Gaulle'a do zakończenia odwiecznej rywalizacji Francji i Niemiec. W 1963 roku podpisał wraz z kanclerzem RFN "Traktat Elizejski" zobowiązujący oba kraje do wszechstronnej współpracy w wielu dziedzinach. Podpisy prezydenta de Goulle'a i kanclerza Adenauera zapoczątkowały proces pojednania między narodami. Powstała siła napędowa dla idei jednoczącej się Europy!
- 244 wysokiej jakości elementy
- Wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją
- Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci
- W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych
- Klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury
- Model samochodu
- 2 figurki w tym Charles De Gaulle i kierowca
| Waga | 279 kg |
|---|---|
| Wymiary | 60 x 200 x 275 cm |
Specyfikacja techniczna
| Producent | Cobi Klocki |
|---|---|
| Bezpieczeństwo | Zalecamy zachowanie opakowania w celach informacyjnych. |
| Liczba elementów | 244 |
| Nr katalogowy | 2261 |
| Płeć | Dziewczynki |
| Rozmiar zestawu | Średni |
| Wymiary | 16 cm x 6 x 5.5 cm |
| Pozostałe parametry | Wymiary opakowania: 27,5 x 6 x 20 cm |
| Akcesoria w zestawie | 2 x Figurka |
| Wymagania wiekowe | 6 |
| Seria | Historical Collection |
| Oznaczenia |
| Wysyłka | Przedpłata | Płatność gotówką przy odbiorze |
|---|---|---|
| Kurier DPD | 5,00 zł | 10,00 zł |