IS-3 Soviet Heavy Tank
- Bezpieczeństwo:
Zalecamy zachowanie opakowania w celach informacyjnych.
- Liczba elementów: 1170
- Płeć: Chłopcy
- Pełna specyfikacja
IS-3 Soviet Heavy Tank
Czołg IS-3 został po raz pierwszy publicznie zaprezentowany podczas Parady Zwycięstwa, która odbyła się 7 września 1945 roku w Berlinie. Produkowany od kwietnia 1945 roku potężny czołg ciężki miał za zadanie przerazić Aliantów Zachodnich. Ważący ponad 45 ton stalowy kolos o dużym nachyleniu płyt pancernych, które ułatwiały rykoszetowanie pocisków. Był wyposażony w armatę D-25T kalibru 122 mm znaną z czołgu IS-2. Pomimo swojej imponującej masy, IS-3 był stosunkowo ruchliwy dzięki silnikowi wysokoprężnemu W-11.
Klockowy czołg IS-3 został zaprojektowany w skali 1:28 i naśladuje niezwykle charakterystyczne zaokrąglone kształty swojego pierwowzoru. Składający się z ponad 1100 elementów model po zbudowaniu ma aż 35,5 cm długości. Pod zdejmowaną wieżą z koszem znajdują się odwzorowane elementy wnętrza. Pod klapą serwisową można umieścić klockową replikę silnika czołgowego W-11. Na wieży znajdują się również klocki z nadrukami peryskopów. Bardzo trudne kształty czołgu zostały odwzorowane przy pomocy najnowszych elementów stworzonych na potrzeby Kolekcji Historycznej COBI! Trakcja gąsienicowa pracuje podczas poruszania czołgiem. Wieża obraca się, a lufa podnosi się i opuszcza! Do zestawu dołączona jest figurka radzieckiego czołgisty w charakterystycznym granatowym kombinezonie.
Prawdziwy czołg IS-3 powstał jako odpowiedź na niemieckie czołgi ciężkie. Klockowy model będzie się doskonale prezentował na półce w towarzystwie największych niemieckich i amerykańskich pojazdów z Kolekcji Historycznej COBI!
Buduj historię klocek po klocku!
- 1170 wysokiej jakości elementów
- wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją,
- spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci,
- w pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych,
- klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury,
- model czołgu IS-3 w skali 1:28,
- 1 figurka,
- klocek z nazwą zestawu
| Waga | 1202 kg |
|---|---|
| Wymiary | 70 x 450 x 305 cm |
Specyfikacja techniczna
| Producent | Cobi Klocki |
|---|---|
| Bezpieczeństwo | Zalecamy zachowanie opakowania w celach informacyjnych. |
| Liczba elementów | 1170 |
| Płeć | Chłopcy |
| Nr katalogowy | 2590 |
| Skala | 1:28 |
| Rozmiar zestawu | Bardzo duży |
| Pozostałe parametry | Wymiary modelu: 35.5 x 11.5 x 13 cm |
| Akcesoria w zestawie | 1x Figurka |
| Wymagania wiekowe | 9 |
| Materiał | Tworzywo sztuczne |
| Oznaczenia |
| Wysyłka | Przedpłata | Płatność gotówką przy odbiorze |
|---|---|---|
| Kurier DPD | 5,00 zł | 10,00 zł |