Worms: Gra planszowa
Przezabawna gra strategiczna, pełna niespodzianek i wybuchających owiec!
Pełzaj po mapie, zbieraj skrzynki i używaj klasycznych broni, by wysłać przeciwników tam, gdzie robale zimują. Brzmi prosto, prawda? Uważaj na wodę zalewającą pole bitwy, wiatr, miny, beczki z ropą i eksplodujące banany!
Robale znane z serii gier komputerowych powracają! Worms: Gra planszowa to strategiczne wyzwanie dla całej rodziny, w którym kierujemy naszymi oddziałami, by jak najszybciej wyeliminować przeciwników. Zasady są proste, zabawa świetna, a rozgrywka zwariowana. Czy czeka na Ciebie chwała i zwycięstwo, podczas gdy robale przeciwnika będą gryźć ziemię?
Na czym to polega?
- Rozgrywka toczy się w turach, w trakcie których każdy gracz porusza swoim wybranym robalem, dobiera bronie i używa ich, by załatwiać robale przeciwników.
- Podobnie jak w grze komputerowej, każda z dostępnych broni działa nieco inaczej: pozwala zaatakować cel w konkretnym miejscu i zapewnia charakterystyczny efekt.
- Każdy atak wiąże się też z rozpatrzeniem wpływu czynników zewnętrznych. Na szczęście nie zawsze musimy trafić dokładnie w cel - czasem wiatr poniesie nasz pocisk w odpowiednią stronę, a innym razem szkody wyrządzi sama fala uderzeniowa.
- Pod koniec każdej tury rozpatrujemy kartę zrzutu, dzięki której na planszy pojawiają się nowe elementy. Na końcu talii zrzutu czai się karta Nagłej Śmierci - gdy do niej dotrzemy, co turę będziemy rozpatrywali wyjątkowo destrukcyjny efekt, który znacznie przyspieszy koniec gry.
- Swoje tury rozgrywamy do momentu, gdy któryś z graczy zostanie wyeliminowany. Następnie rozgrywamy ostatnią rundę. Zwycięzcą zostaje osoba, która ma najwięcej stojących robali na mapie!
Dlaczego pokochasz tę gę?
- To nie lada gratka zarówno dla miłośników gry komputerowej, jak i fanów rodzinnych gier strategicznych. Worms: Gra planszowa w idealnych proporcjach łączy planowanie z losowością, oferując doskonałą, emocjonującą zabawę.
- Weterani Wormsów z pewnością docenią klasyczne elementy takie jak miny czy skrzynki z zaopatrzeniem, karty Nagłej Śmierci dynamizujące rozgrywkę pod koniec oraz ikoniczne bronie: bazooki, uzi, bomby bananowe, owce czy Święty Granat Ręczny.
- W grze wykorzystujemy modularną planszę, którą za każdym razem budujemy od podstaw sami (oczywiście z kilkoma ograniczeniami). Zarówno rozmieszczenie kafelków mapy, jak i robali zależy od nas, więc każda rozgrywka stanowi zupełnie nowe wyzwanie.
| Waga | 1225 kg |
|---|---|
| Wymiary | 65 x 270 x 270 cm |
Specyfikacja techniczna
| Producent | Rebel |
|---|---|
| Nr katalogowy | WOR-PL |
| Płeć | Dziewczynki |
| Min. liczba graczy | 2 |
| Max. liczba graczy | 4 |
| Czas gry | 45 |
| Produkt na baterie | Nie |
| Baterie w zestawie | Nie |
| Rodzaj | Strategiczne i ekonomiczne |
| Pozostałe parametry | Wymiary opakowania: 27.4 x 27.4 x 6.2 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Wymagania wiekowe | 10 |
| Wersja językowa | Polska |
| Wersja | Podstawa |
| Materiał | Papier / Makulatura |
| Zasilanie | Nie dotyczy |
| Oznaczenia |
| Wysyłka | Przedpłata | Płatność gotówką przy odbiorze |
|---|---|---|
| Kurier DPD | 5,00 zł | 10,00 zł |