gry
Gra Patchwork (edycja polska)
- Nr katalogowy:
PAT-REB-P01-2023
- Płeć: Dziewczynki
- Min. liczba graczy: 2
- Pełna specyfikacja
Status: Brak na stanie
60,96 zł / szt
74,98 zł brutto
Patchwork (edycja polska)
Niezwykle satysfakcjonująca gra dwuosobowa
Zobacz, jak wiele skrawków różnych materiałów leży porozrzucanych wokół. Czas zrobić z nich piękną kołdrę! To zadanie wymaga odrobiny wysiłku, chwili wolnego czasu i solidnego zapasu guzików
Patchwork to dwuosobowa gra logiczna, w której wybieramy skrawki materiałów z dostępnej puli, mając na uwadze koszt każdego z nich w guzikach i czasie. Za pomocą pozyskanych elementów staramy się jak najefektywniej zająć miejsce na naszych planszach.
Na czym to polega?
- Przed rozpoczęciem rozgrywki wykładamy kafelki w kole wokół planszy, a następnie ustawiamy między nimi neutralny pionek. Jego położenie wskazuje, które fragmenty materiałów możemy aktualnie zdobyć - dostępne są pierwsze 3 przed pionkiem. Za każdym razem, gdy gracz zabiera kafelek z puli, umieszcza pionek na jego miejscu, wyznaczając tym samym nową dostępną pulę.
- Każdy ze skrawków materiałów posiada koszt wyrażony w guzikach oraz w czasie na przyszycie. Oznacza to, że aby go dobrać, musimy zapłacić w obu formach.
- Guziki to klasyczna waluta: musimy mieć odpowiednią ich liczbę w zasobach, którą wydamy, by pozyskać kafelek. Sercem gry jest jednak plansza czasu, znajdująca się na środku. Za każdym razem, gdy dobieramy skrawek materiału, poruszamy się o wskazaną na nim liczbę pól.
- Podczas gry w Patchwork nie zawsze rozgrywamy tury jedno po drugim. Aktywnym graczem jest zawsze osoba, której pionek jest z tyłu na torze czasu. Wykonuje ona swoje akcje, dopóki nie minie pionka przeciwnika. To ważny element strategiczny, czasem nie opłaca się wybiegać zbyt daleko!
- Zdobyte kafelki od razu umieszczamy na swojej planszy kołdry. Wszywamy je na stałe, więc raz umieszczone, nie mogą zmieniać swojego położenia. Naszym celem jest jak najefektywniejsze zapełnienie planszy - pod koniec gry otrzymamy ujemne punkty za każde pole niepokryte materiałem.
Dlaczego pokochasz tę grę?
- Aby zagrać w Patchwork, musimy poznać jedynie kilka prostych zasad poruszania się po planszy i zdobywania guzików - reszta gry opiera się o umiejętne planowanie i podejmowanie trafnych decyzji.
- To przykład idealnej gry dwuosobowej, w której mamy dużą kontrolę nad poczynaniami przeciwnika. Niejednokrotnie staniemy przed wyborem, czy warto wziąć nieco mniej pasujący element tylko po to, by nie zdobył go drugi gracz.
- Gra stanowi ciekawe, kreatywne wyzwanie i pozwala ćwiczyć analizę przestrzenną. Próba zapełnienia planszy może okazać się trudna, zwłaszcza przy pierwszych podejściach, ale z czasem będziemy coraz lepiej planowali nasze ruchy!
| Waga | 562 kg |
|---|---|
| Wymiary | 50 x 200 x 200 cm |
Specyfikacja techniczna
| Producent | Rebel |
|---|---|
| Nr katalogowy | PAT-REB-P01-2023 |
| Płeć | Dziewczynki |
| Min. liczba graczy | 2 |
| Czas gry | 30 |
| Produkt na baterie | Nie |
| Baterie w zestawie | Nie |
| Rodzaj | Planszowe |
| Max. liczba graczy | 2 |
| Pozostałe parametry | Wymiary opakowania: 20 x 20 x 5 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Wymagania wiekowe | 8 |
| Wersja językowa | Polska |
| Wersja | Podstawa |
| Materiał | Tektura |
| Zasilanie | Nie dotyczy |
| Oznaczenia |
| Wysyłka | Przedpłata | Płatność gotówką przy odbiorze |
|---|---|---|
| Kurier DPD | 5,00 zł | 10,00 zł |