Gra Mascarade (edycja polska)
- Nr katalogowy:
25638
- Płeć: Dziewczynki
- Czas gry: 30
- Pełna specyfikacja
Mascarade (edycja polska)
Kto kryje się pod maską?
Witajcie na maskaradzie, gdzie wygląd często bywa zwodniczy, a uczestnicy nie zawsze są tymi, za których się podają! We właściwym momencie przywdziejcie odpowiednie przebranie, użyjcie związanej z nim mocy i zgromadźcie fortunę, dzięki której zwyciężycie. To zadanie proste tylko z pozoru, maski bowiem zmieniają właścicieli tak często, że nigdy nie mamy pewności, czyja twarz kryje się pod spodem!
Mascarade to nowa edycja popularnej gry imprezowej, w której każdy skrywa prawdziwą twarz, a my musimy wydedukować, kto mówi prawdę, a kto blefuje. Celem gry jest zebranie żetonów monet o wartości 13 punktów. Aby je zgromadzić, będziemy korzystali ze zdolności kart postaci: niekoniecznie tych, które mamy przed sobą. Pamiętajmy jednak, że każdy blef niesie za sobą ryzyko zdemaskowania, a tym samym utraty cennych monet!
Na czym to polega?
Rozgrywka w Mascarade składa się z następujących po sobie tur graczy. Podczas każdej z nich możemy wykonać jedną z akcji:
- Podejrzeć swoją kartę maski w tajemnicy przed innymi graczami.
- Zamienić swoją kartę maski z kartą innego gracza bez patrzenia na ich treść.
- Podać nazwę swojej karty maski i skorzystać z jej zdolności.
W ostatnim przypadku, gdy ogłaszamy się jedną z dostępnych postaci, każdy z graczy kolejno może podważyć nasze słowa, uznając, że to on posiada przed sobą tę kartę. W tym przypadku karty są odkrywane. Gracz, który mówił prawdę używa zdolności, natomiast blefujący tracą po jednej monecie.
W ten sposób gra toczy się do momentu, gdy któryś z uczestników zdobędzie 13 monet lub gdy ktoś zbankrutuje - wówczas zwycięża najbogatszy!
Dlaczego pokochasz tę grę?
- Ta klasyczna już gra imprezowa oferuje nam ciekawą, wciągającą zabawę. Uczestnicy przez cały czas muszą bacznie obserwować sytuację na stole i analizować, w jaki sposób przemieszczają się karty.
- Jednorazowo w Mascarade może zagrać aż 12 osób!
- To nowa wersja klasycznej już gry blefu i dedukcji. Doczekała się odświeżonej szaty graficznej oraz kilku usprawnień takich jak karty scenariuszy, pozwalające łatwo dostosować talię do liczby graczy. Zasady gry pozostały takie same.
Specyfikacja techniczna
| Producent | Rebel |
|---|---|
| Nr katalogowy | 25638 |
| Płeć | Dziewczynki |
| Czas gry | 30 |
| Produkt na baterie | Nie |
| Baterie w zestawie | Nie |
| Rodzaj | Rodzinne i towarzyskie |
| Min. liczba graczy | 4 |
| Max. liczba graczy | 12 |
| Pozostałe parametry | Wymiary opakowania: 20 x 15 x 5 cm |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Wymagania wiekowe | 10 |
| Wersja językowa | Polska |
| Wersja | Podstawa |
| Zasilanie | Nie dotyczy |
| Oznaczenia |
| Waga | 500 kg |
|---|---|
| Wymiary | 50 x 150 x 200 cm |
| Wysyłka | Przedpłata | Płatność gotówką przy odbiorze |
|---|---|---|
| Kurier DPD | 5,00 zł | 10,00 zł |