Klocki Trabant 601
- Bezpieczeństwo:
Zalecamy zachowanie opakowania w celach informacyjnych.
- Liczba elementów: 1420
- Płeć: Chłopcy
- Full specification
Trabant 601
Absolutna nowość w ofercie COBI i otwarcie zupełnie nowej serii motoryzacyjnej. Zaawansowany technicznie klockowy zestaw w dużej modelarskiej skali 1:12 mierzy aż 30 cm długości. Samochód wydany na oryginalnej licencji marki TRABANT został zaprojektowany z 1420 elementów. Model wyróżnia się zastosowaniem wyłącznie wysokiej jakości nadruków! Całkowicie zrezygnowaliśmy z naklejek. Specjalnie na potrzeby tak dużych zestawów zaprojektowano nowe elementy, zapewniające dodatkowe funkcjonalności. Ruchoma kierownica, którą możemy skręcać koła, zawiasy do otwieranych drzwi, elementy karoserii. Pod uchylną maską znajduje się odwzorowany z klocków silnik. Na tylnym podszybiu znajdziemy charakterystyczną apteczkę. Liczne detale takie jak klamki, światła, zegary tworzą spójną całość z doskonale odwzorowaną charakterystyczną bryłą tego pojazdu. Model idealny dla kolekcjonerów oraz miłośników klasycznej motoryzacji. Czytelna i intuicyjna instrukcja prowadząca przez kolejne kroki oraz klocki zapakowane w numerowane woreczki sprawiają, że proces budowy przebiega sprawnie i satysfakcjonująco.
Trabant to marka samochodów osobowych produkowanych w NRD w kombinacie VEB Sachsenring Automobilwerke w Zwickau. Model 601 zadebiutował na rynku w 1964 roku i był produkowany aż do 1990 roku. W samochodach marki Trabant zastosowano kilka ciekawych technicznie rozwiązań. Były to m.in. karoseria z tworzywa sztucznego zwanego duroplastem. Charakteryzowała się ona temperaturą topnienia podobną do aluminium oraz podnosiła odporność auta na korozję i zgniatanie. Pozostałe warte uwagi rozwiązania to małolitrażowy silnik dwusuwowy, duże szyby oraz stosunkowo pojemne wnętrze. Samochód rozwijał zawrotną prędkość przekraczającą nieznacznie 100 km/h.
Trabant zasłużył na miano kultowego auta pochodzącego z Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Do dzisiaj pozostaje rozpoznawalnym i szalenie popularnym klasykiem w gronie pasjonatów motoryzacji. Na trwałe również wpisał się do kultury masowej.
- 1420 wysokiej jakości elementów
- Produkt na oryginalnej licencji TRABANT
- Wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją
- Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci
- W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych
- Klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury
- Duża skala modelarska 1:12
| Weight | 2057 kg |
|---|---|
| Dimensions | 105 x 335 x 465 cm |
Technical Specifications
| Brand | Cobi Klocki |
|---|---|
| Bezpieczeństwo | Zalecamy zachowanie opakowania w celach informacyjnych. |
| Liczba elementów | 1420 |
| Płeć | Chłopcy |
| Nr katalogowy | 24331 |
| Rozmiar zestawu | Bardzo duży |
| Wymiary | 30 x 12 x 13 cm |
| Pozostałe parametry | Wymiary opakowania: 45 x 9 x 32 cm |
| Wymagania wiekowe | 10 |
| Seria | inne |
| Oznaczenia |
| Shipment | Prepayment | Cash on delivery |
|---|---|---|
| Kurier DPD | 5.00 zł | 10.00 zł |