Aparat EOS R3 BODY 4895C004
- Model:
EOS R3
- Komunikacja bezprzewodowa: Bluetooth
- Złącza: 1 x USB (Type C)
- Full specification
Canon EOS R3
Uwiecznianie ulotnych chwil aparatem w sposób, który dotąd wydawał się niemożliwy. Witamy w przyszłości fotografii cyfrowej
Niesamowita szybkość. Przewaga nad konkurencją
Aparat, który pozwala fotografować sport, dziką przyrodę i bieżące wydarzenia w zupełnie nowy sposób. Wskazuj obiekty, patrząc na nie to naprawdę intuicyjne działanie i wyprzedź konkurencję dzięki seriom zdjęć w tempie 30 kl./s i zaawansowanym opcjom łączności, dzięki którym wyślesz wszystko na czas.
Wersja oprogramowania układowego z 22 lipca 2022 r. dodała funkcję serii zdjęć z szybkością do 195 kl./s, tryb filmów Full HD 240p oraz kilka innych przydatnych funkcji. Oprogramowanie można pobrać ze strony pomocy technicznej.
Oto kolejny rozdział historii systemu EOS.
Model EOS R3 zmieni sposób myślenia o aparatach bezlusterkowych. Podświetlana matryca warstwowa może unieruchomić obiekty dzięki czasowi naświetlania 1/64 000. Umożliwia też wykonywanie serii zdjęć z szybkością 30 kl./s, którą można zwiększyć do 195 kl./s1. Sterowany wzrokiem AF inteligentnie rozpoznaje i śledzi obiekty podczas fotografowania doskonale rozwiązanie do fotografii sportowej i przyrodniczej oraz pracy fotoreporterskiej.
Kontrola nad ruchem
Aparat EOS R3 uwiecznia ulotne chwile w tempie 30 kl./s, które można zwiększyć do 195 kl./s, i ukazuje szczegóły, których nie dostrzega ludzkie oko.
Podświetlana matryca warstwowa jest tak szybka, że fotografowie mogą korzystać z elektronicznej migawki, aby uchwycić szybki ruch bez obaw o zniekształcenia powstające podczas poziomego ruchu aparatu. Najkrótszy czas naświetlania 1/64 000 s oraz tryb 30 kl./s z jednoczesnym śledzeniem AF/AE pozwala zarejestrować nawet 420 klatek podczas nagrywania plików RAW.
Chcesz więcej? Dzięki niestandardowemu ustawieniu szybkiej serii zdjęć aparat EOS R3 może robić serie zdjęć w tempie do 195 kl./s, rejestrując dzięki temu najdrobniejsze szczegóły szybko poruszających się obiektów. W ramach jednej serii można uchwycić nawet 50 klatek zapisywanych w formacie JPEG, HEIF lub RAW.
Aby pomóc w zrównoważeniu ilości światła dziennego i światła lampy błyskowej nawet w warunkach dużej jasności lub w przypadku fotografowania szybko poruszających się obiektów, umożliwiono synchronizację lampy błyskowej podczas używania migawki elektronicznej aparatu zarówno w kontekście lamp błyskowych Canon Speedlite, jak i studyjnych lamp błyskowych innych producentów.
Zaawansowany, sterowany wzrokiem AF
Czy jakikolwiek aparat sprawiał wrażenie, że potrafi czytać Twoje myśli? Dzięki naszej technologii nowej generacji sterowania autofokusem za pomocą wzroku (Eye Control) aparat EOS R3 wyostrza obiekty, na które patrzysz. Ta niezrównana kontrola nad autofokusem sprawia, że aparat nie ustępuje szybkością reakcji użytkownikowi pozwala błyskawicznie reagować na ciągle zmieniające się warunki ujęcia.
Najlepsze w naszej historii śledzenie obiektów
Wykorzystując sztuczną inteligencję i tysiące prawdziwych zdjęć, nauczyliśmy model EOS R3 rozpoznawać skutecznie ludzi, zwierzęta i pojazdy niezależnie od tego, w której części kadru się poruszają.
Można śledzić ludzi nawet wtedy, gdy mają na sobie kask lub okulary przeciwsłoneczne. Gdy fotografujemy sporty motorowe, aparat EOS R3 rozpoznaje motocykle i samochody wyścigowe, rozróżniając nawet zamknięte i otwarte kokpity i precyzyjnie lokalizując kask kierowcy, gdy jest on widoczny.
Połączenie skutecznego filmowania i fotografowania
EOS R3 to rozwiązanie dla profesjonalistów. Umożliwia nagrywanie filmów o kinematograficznej jakości i robienie znakomitych zdjęć. Dzięki wielu funkcjom umożliwiającym jeszcze bardziej kreatywne filmowanie aparat może rejestrować nadpróbkowany obraz w rozdzielczości 4K oraz materiał 6K RAW i zapisywać go na karcie pamięci CFexpress. Profil Canon Log 3 zapewnia większy zakres dynamiki i umożliwia skuteczniejszą korekcję kolorów.
Bardzo ważne jest to, że ta sama funkcja rozpoznawania obiektów, z której mogą korzystać fotografowie, jest również dostępna dla filmowców. Dzięki temu można śledzić obiekty poruszające się w obrębie kadru, zachowując ich wyostrzenie nawet podczas pracy.
Połączenie ze światem
Łączność jest niezbędnym narzędziem w pracy fotografów sportowych i fotoreporterów. Aparat EOS R3 wykorzystuje wbudowane gniazdo przewodowej sieci LAN oraz łączność Wi-Fi w pasmach 2,4/5 GHz do komunikacji z sieciami komputerowymi, laptopami i urządzeniami przenośnymi, co umożliwia szybkie i łatwe udostępnianie zdjęć oraz zdalne sterowanie aparatem. Aparat EOS R3 jest również zgodny z aplikacją Mobile File Transfer, która umożliwia profesjonalnym fotografom dodawanie metadanych i przesyłanie obrazów ze smartfonów za pomocą sieci Wi-Fi lub sieci komórkowej.
Model EOS R3 ma też nową, wielofunkcyjną stopkę do podłączania akcesoriów, która umożliwia przesyłanie danych i zasilanie nowych akcesoriów, a także działa jak gorąca stopka dostępnych lamp błyskowych Speedlite i wyzwalaczy.
Zaprojektowany i wyprodukowany dla profesjonalistów
Model EOS R3 zaprojektowano z myślą o trudach codziennej pracy profesjonalistów niezależnie od tego, z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć.
Podczas burzy czy ulewy wytrzymały korpus ze stopu magnezu jest pyło- i wodoszczelny na tym samym poziomie, co nasze legendarne aparaty z serii EOS-1D. Możesz fotografować bez obaw w każdych warunkach.
Pasuje do istniejącego systemu
Model EOS R3 pasuje do istniejącego systemu, współpracując z innymi aparatami bezlusterkowymi lub lustrzankami cyfrowymi.
Jest zasilany przez pojemny akumulator LP-E19 taki sam, jaki występuje w korpusach serii EOS-1DX. Obiektywy EF będą działać dokładnie tak, jak powinny, dzięki szerokiej gamie wysokiej jakości adapterów, które mogą zapewniać dodatkowe elementy, takie jak pierścień sterowania czy filtry wsuwane.
Model EOS R3 ma intuicyjnie obsługiwane elementy sterujące i ergonomiczną budowę. Jest efektem trzech dekad ewolucji i nieustannego uwzględniania potrzeb zawodowych fotografów. Ciesz się niezrównaną ergonomią dzięki intuicyjnie obsługiwanemu interfejsowi.
Szybkie, regulowane elementy sterujące
Model EOS R3 to profesjonalny aparat o szerokim zakresie zastosowań. Kształt i formę oparto na modelu EOS-1DX, ale aparat jest mniejszy i lżejszy, a przy tym zaprojektowany go z uwzględnieniem zasad wprowadzonych w systemie aparatów bezlusterkowych EOS R, aby usprawnić obsługę.
Aparat ma szereg elementów sterujących. Zarówno multi-sterownik, jak i inteligentny kontroler są w zasięgu kciuka. Trzy regulowane pokrętła na korpusie aparatu oraz pierścień regulacji na każdym obiektywie RF umożliwiają ustawianie czasu naświetlania, przysłony, czułości ISO i kompensacji ekspozycji bez odsuwania aparatu od oka. Szybki cyfrowy telekonwerter 1,6x jest dostępny za naciśnięciem przycisku, co zapewnia większy zasięg. Jest to szczególnie przydatne podczas kadrowania na miejscu i ogranicza konieczność obróbki końcowej.
Model EOS R3 ma też odchylany ekran o wysokiej rozdzielczości (4 mln punktów), który zapewnia wyraźny i jasny obraz o wysokiej jakości nawet w jasnym świetle. Umożliwia łatwe komponowanie ujęć z twórczej perspektywy. Dwa gniazda kart umożliwiają zapisywanie plików zdjęć i filmów na powszechnie dostępnych kartach SD (z obsługą standardu UHS-II) lub superszybkich nośnikach CFexpress nowej generacji.
Używanie migawki elektronicznej z lampą błyskową
Aby pomóc w zrównoważeniu ilości światła dziennego i światła lampy błyskowej nawet w warunkach dużej jasności lub w przypadku fotografowania szybko poruszających się obiektów, umożliwiono synchronizację lampy błyskowej podczas używania migawki elektronicznej aparatu zarówno w kontekście lamp błyskowych Canon Speedlite, jak i studyjnych lamp błyskowych innych producentów.
Nowe oprogramowanie układowe zgodne z najnowszym standardem UE dotyczącym bezpieceństwa cybernetycznego
Dostępna jest nowa aktualizacja oprogramowania układowego zapewniająca zgodności produktu z normą UE EN 18031 w ramach dyrektywy dotyczącej urządzeń radiowych w odniesieniu do produktów obsługujących sieć Wi-Fi. Ta opcjonalna aktualizacja oprogramowania układowego zapewnia dodatkowe funkcje zabezpieczeń w zależności od modelu, w tym kod PIN przy uruchamianiu, wstrzymanie dostępu po 10 nieudanych próbach, aktualizacje oprogramowania układowego bez smartfona oraz protokół RTMPS zastępujący protokół RTMP.
Technical Specifications
| Brand | Canon |
|---|---|
| Model | EOS R3 |
| Komunikacja bezprzewodowa | Bluetooth |
| Złącza | 1 x USB (Type C) |
| Przetwornik obrazu | CMOS |
| Liczba pikseli efektywna | 24,1 Mpix |
| Wbudowana lampa błyskowa | Tak |
| Migawka | Szczelinowa |
| Format zdjęć | JPEG |
| Nagrywanie filmów | Tak |
| Liczba pikseli całkowita | 26.7 |
| Wymiary przetwornika | 36 × 24 mm |
| Czułość ISO (min.) | 100 |
| Czułość ISO (maks.) | 102400 |
| Tryby migawki | Pojedyncze zdjęcie |
| Ustawianie ostrości | AF-A (AF-S/AF-C) |
| Czyszczenie matrycy | Automatyczne |
| Rozdzielczość filmów (maks.) | 3840 x 2160 px |
| Maksymalna przysłona | f/1,2 |
| Rodzaj aparatu | EVIL |
| Obiektyw w zestawie | Nie |
| Ogniskowa | 24 - 105 mm |
| Pomiar światła | Matrycowy |
| Procesor obrazu | DIGIC X |
| Balans bieli | Automatyczny |
| Format wideo | MP4 |
| Tryby / Efekty | Wyraźne szczegóły |
| Minimalna przysłona | f/1.4 |
| Rozdzielczość JPEG (maks.) | 3984 x 2240 px |
| Rozdzielczość RAW (maks.) | 3840 x 2160 px |
| Waga | 1.015 |
| Akcesoria w zestawie |
|
| Pozostałe parametry matrycy |
|
| Funkcje specjalne |
|
| Pozostałe parametry wyświetlacza |
|
| Wysokość | 142.6 |
| Szerokość | 150 |
| Głębokość | 87.2 |
| Typ kart pamięci | CFexpress |
| Zasilanie | Akumulator |
| Wizjer | Tak |
| Oznaczenia | |
| Standard pamięci SD / CF | SD |
| Mocowanie obiektywu | RF |
| Przekątna ekranu | 3,2'' |
| Kolor | czarny |
| Data Act | Link |
| Weight | 2153 kg |
|---|---|
| Dimensions | 234 x 198 x 197 cm |
| Shipment | Prepayment | Cash on delivery |
|---|---|---|
| Kurier DPD | 5.00 zł | 10.00 zł |